پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ورود هرگونه دام و فاقد مجوز و زودتر از موعد فصل چرا و مازاد بر ظرفیت پروانه های چرا به سطح مراتع ممنوع می باشد.
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 0
بازدید کل : 0
آخرین بروزرسانی:
26 ارديبهشت 1401 ساعت 17:14
بازدید : 101 23 فروردين 1401 ساعت 13:23 شماره :95589

ورود هرگونه دام و فاقد مجوز و زودتر از موعد فصل چرا و مازاد بر ظرفیت پروانه های چرا به سطح مراتع ممنوع می باشد.

براساس مصوبات ملی کارگروه مدیریت چرا، کنترل پروانه چرای دام و ساماندهی کوچ

ورود هرگونه دام و فاقد مجوز و زودتر از موعد فصل چرا و مازاد بر ظرفیت پروانه های چرا به سطح مراتع ممنوع می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی : مهندس مهدی مردمی رئیس اداره مراتع و بیابان اداره کل اعلام داشتند با عنایت به اینکه مراتع نقش و اهمیت بسزائی در تحقق اهداف توسعه پایدار کشور و تامین امنیت غذایی جامعه دارد و از سوی دیگر چرای پیش از موعد و غیر مجاز و مازاد بر ظرفیت مراتع یکی از عوامل مهم تخریب عرصه های مرتعی می باشد فلذا به اطلاع عموم مردم فهیم و، اعضاهای محترم شورای اسلامی روستاها و جامعه عشایری استان میرساند هرگونه اجاره و خرید و فروش مراتع، به دامداران به عشایر غیر بومی و دعوت از دامداران غیر بومی به مراتع مستند به قانون اصلاح تبصره یک ماده ۴۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰ و ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی ممنوع و غیر قانونی می‌باشد. و در صورت عدم رعایت موارد فوق الذکر پرونده قضائی وفق مقررات بر علیه عاملین تشکیل و به مراجع قضائی ارجاع داده خواهد شد.

لازم به ذکر است مستند به مواد قانونی فوق الذکر هرگونه چرای دام در مراتع مستلزم داشتن پروانه چرای دارای اعتبار و تمدید شده با رعایت فصل چرا امکان‌پذیر می‌باشد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها