پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز فعالیت بیش از ۴۰گروه حفاطتی در روز طبیعت در آذربایجان شرقی
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 0
بازدید کل : 0
آخرین بروزرسانی:
26 ارديبهشت 1401 ساعت 17:14
بازدید : 80 13 فروردين 1401 ساعت 11:1 شماره :95348

آغاز فعالیت بیش از ۴۰گروه حفاطتی در روز طبیعت در آذربایجان شرقی

آغاز فعالیت بیش از ۴۰گروه حفاطتی در روز طبیعت  در آذربایجان شرقی

 

 

  به گزارش روابط‌عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی: دکتر داودی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در مراسم آغاز فعالیت اکیپ های حفاظتی در روز طبیعت در استان در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی اعلام داشتند : 

بیش از ۴۰ گروه حفاظتی که در ایام نوروز ۱۴۰۱ برای مقابله با هرگونه تعرض به منابع ملی و طبیعی در آماده باش هستند در روز طبیعت با تمام توان فعالیت می کنند.

دکتر سیروس داودی افزود: این گروه ها در نقاط مختلف استان بویژه مناطق جنگلی و مراتع همراه با مردم طبیعت دوست مانع از ایجاد خسارت از سوی برخی افراد نا آگاه می شوند.

دکترداودی جلوگیری از تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی، سوءاستفاده از آن و پیشگیری از آسیب رساندن و آتش‌سوزی در تعطیلات نوروزی را از دیگر اهداف گشت های حفاظتی برشمرد . وی پایش اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی را محور فعالیت گشت های نوروزی برشمرد و اظهار داشت: با متخلفان و متعرضان به اراضی ملی برخورد قانونی می شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی مشارکت مردم در حفظ مراتع و جنگلها و عرصه های ملی  را مهم خواند.

دکتر سیروس داودی با تاکید بر اینکه حفظ منابع طبیعی نیازمند عزم همگانی است از مردم خواست در روز طبیعت به عنوان یک محیط بان از عرصه های ملی حفاظت و صیانت کنند.

وی گفت:  در استان آذربایجان شرقی بیش از  ۲ و نیم میلیون هکتار جنگل و مرتع با گونه‌های نادر طبیعی و مواهب الهی وجود دارد که باید در حفظ و نگهداری آن تلاش شود.

مدیر کل منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی  تصریح کرد: گزارش های تخریب، تصرف، قطع درختان و قاچاق چوب را دوستداران طبیعت و شوراهای اسلامی شهر و روستا  از طریق شماره تلفن‌های ۱۵۰۴ ، ۱۳۹اطلاع رسانی کنند.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها