پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رییس سازمان جنگل ها: در منابع طبیعی امانتدار نسل آینده هستیم
بازدید : 15 19 خرداد 1400 ساعت 19:1 شماره :85930

رییس سازمان جنگل ها: در منابع طبیعی امانتدار نسل آینده هستیم

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: منابع طبیعی متعلق به آیندگان و محور توسعه پایدار است و اگر در توسعه عمومی و عمرانی کشور مورد توجه قرار نگیرد قطعاً با آسیب جدی مواجه خواهد شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مسعود منصور لحظاتی قبل و در برنامه زنده تلویزیونی شبکه سلامت افزود: ما در منابع طبیعی امانتدار آب و خاک و پوشش گیاهی هستیم و وظیفه داریم این امانت را با پوشش گیاهی مناسب به دست نسل های آینده برسانیم.
وی گفت: ایران کشوری در حال توسعه است و توسعه امری اجتناب ناپذیر است اما اگر قرار است توسعه ای در بخش های مختلف کشور انجام شود باید متناسب با مزیت های منطقه و به گونه ای باشد که حداقل آسیب ها را به منابع طبیعی وارد نماید.
این مسئول منابع طبیعی کشور در ادامه برنامه «مثبت سلامت» شبکه تلویزیونی سلامت با بیان اینکه در تدوین بودجه و اصلاح مقررات باید منابع طبیعی مورد توجه جدی قرار گیرد از نقش پررنگ نیروی انسانی در حفاظت از منابع طبیعی بویژه جنگل ها و مراتع نامبرد و خاطر نشان کرد: این نیروی انسانی باید به تجهیزات و امکانات کامل مجهز شود.
منصور گفت: در منابع طبیعی بلحاظ نیروی انسانی با وضعیت مطلوب فاصله داریم زیرا به ازای خروج یک نفر نیرو باید یک نفر جایگزین می شد و تامین نیروی انسانی و تجهیز امکانات حفاظتی منجمله اطفای حریق از درخواست های مستمر منابع طبیعی از دولت جدید است.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور وقوع حریق در جنگل ها و مراتع را امری اجتناب ناپذیر در کشور دانست و گفت: این اتفاق در دیگر کشور ها هم رخ می دهد اما برای اطفای حریق جنگل ها از سال گذشته تاکنون حمایت های خوبی را از سوی نیروهای مسلح و وزارت دفاع شاهد بودیم  و امکانات هوایی و بالگرد ها در مناطق صعب العبور به اطفای حریق جنگل ها می پردازند.
مسعود منصور در ادامه خواستار تصویب نهایی طرح جامع حریق در برنامه دولت شد و افزود: اگر این طرح نهایی و تصویب شود همه دستگاه ها می توانند به وظیفه خود در زمینه اطفا و پیشگیری از حریق جنگل ها  اقدام نمایند.
وی نقش مردم و جوامع محلی را در اطفای حریق منابع طبیعی پر اهمیت خواند و گفت: در سال گذشته برخی از مردم محلی در اطفای حریق آسیب دیده و برخی نیز جان عزیزشان را از دست داده اند و سازمان مدیریت بحران کشور آیین نامه ای را تحت عنوان فداکار خدمت در حال تصویب دارد که انجام شود می تواند بسیاری از مشکلات را بر طرف نماید.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :