پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیست و ششمین جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در سال ۹۹ روز دوشنبه مورخه 12/08/99راس ساعت ۱۴ عصر در محل اتاق جلسه حوزه مدیریت با حضور مدیر کل و معاونین و روسای ادارات ستادی با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز و تا ساعت 30/18ادامه داش
بازدید : 60 15 آبان 1399 ساعت 9:57 شماره :78657

بیست و ششمین جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در سال ۹۹ روز دوشنبه مورخه 12/08/99راس ساعت ۱۴ عصر در محل اتاق جلسه حوزه مدیریت با حضور مدیر کل و معاونین و روسای ادارات ستادی با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز و تا ساعت 30/18ادامه داش

آقای رحیم  مهردادی در ابتدای جلسه ، هفته وحدت و ولادت پیامبر مهربانی حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) را تبریک گفت و اعلام داشتند:

" وحدت مایه رحمت، و تفرقه موجب عذاب است."  پیامبر(ص)

در ادامه جلسه مصوبات جلسات مورخه 20/7/99 و مورخه 27/7/99 پیگیری و هرکدام از اعضای جلسه گزارشی از اقدامات خود را در این راستا ارائه نمودند. در ادامه جلسه آقای مهردادی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی تاکید بر اجرای دقیق مصوبات شورای معاونین در مهلت مقرر  را داشتند.

 آقای مهردادی در ادامه، توسعه زراعت چوب را یکی از مطالبات جدی وزیر محترم جهاد کشاورزی و معاون محترم وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور عنوان و تاکید نمودند با توجه به اجرای طرح تنفس جنگل، توسعه زراعت چوب در کشور اجتناب ناپذیر بوده و این اداره کل نیز باید با بکارگیری ظرفیت های موجود و شناسایی مناطق مستعد نسبت به توسعه زراعت چوب اهتمام جدی بکارگیرد.

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به محورهای برنامه اقدام جهش یکساله عملکرد اداره کل را در برخی محورها مطلوب ارزیابی نموده فرمودند، قبل از شروع مرحله دوم جلسات اقدام جهش یکساله سازمان متبوع، اقدام نهایی در رابطه با بلوک بندی حفاظتی، زراعت چوب و وصول حقوق دولتی بعمل آید.

 آقای مهردادی با اشاره به نامه شماره 24268/5/99 مورخه 7/8/99 معاون محترم حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص اخذ سند مالکیت نهالستانها ، تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی را تکلیف اصلی اداره کل عنوان و ابراز داشتند سند مالکیت نهالستان نسبت به سایر اراضی ملی از اولویت ویژه ای برخوردار بوده و باید بطور جدی پیگیری و با قید« انفالی بودن » اخذ گردد. ایشان همچنین با اشاره به بند ج ماده 2 آیین نامه اجرایی لایحه اصلاح قانونی واگذاری و احیاء اراضی مصوب 1359 واگذاری نهالستانها را مطلقاً ممنوع اعلام و تاکید نمودند در صورت وارد نمودن اسناد نهالستانها در سامانه سادا، قید انفالی بودن برای هر یک از اسناد مربوطه سریعاً ذکر گردد.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای جلسه نکته نظرات خود را ابراز و نهایتاً جلسه راس ساعت 30/18 عصر با اتخاذ تصمیماتی به شرح ذیل پایان یافت.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :