پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی جهت جلو گیری از حریق در جنگلها و مراتع استان و کاهش خسارت در آتش سوزی احتمالی اقدامات پیشگیرانه انجام داد.
بازدید : 211 5 مرداد 1399 ساعت 17:34 شماره :75248

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی جهت جلو گیری از حریق در جنگلها و مراتع استان و کاهش خسارت در آتش سوزی احتمالی اقدامات پیشگیرانه انجام داد.

آقای مهردادی مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان با اشاره به بارش های بسیار خوب جوی در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری بیان داشت با توجه به افزایش میزان رشد و رویش گیاهان مرتعی و زیر آشکوب جنگلها و در پیش بودن فصل گرما اداره کل منابع طبیعی اقدام به شناسایی نقاط بحرانی آتش سوزی بر اساس فراوانی میزان آتش سوزی در ده سال اخیر در سطح استان نموده و نقشه مربوطه را تهیه کرده است . ایشان افزودند در این مناطق ضمن بکار گیری دیده بان حریق با انعقاد قراردادی با سازمان بسیج سازندگی سپاه عشایر ، گشت زنی همکاران ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستانها نیز بصورت مستمر صورت می گیرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اظهار داشتند از دیگر اقدامات پیشگیرانه تهیه و توزیع برشور های ترویجی  حاوی پیامهای هشدار دهنده به گردشگران عزیز، دیوار نویسی در سطح 2000متر مربع در سطح اراضی ملی استان بویژه جنگلهای ارسباران و حوزه دریاچه ارومیه می باشد. آقای مهردادی از کشاورزان ، گردشگران ، بهره برداران منابع طبیعی  و عموم شهروندان درخواست نمود در حفاظت از مراتع و جنگلهای ارسباران مساعی لازم را بعمل آورده و از ایجاد هرگونه حریق در جنگلها و مراتع خوداری و هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی و آتش سوزی احتمالی را با شماره تلفن 1504 کد امداد جنگل و مرتع استان در میان بگذارند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :